Galeria 3538
Kalendarz strażacki 2019
Ochotnicze Straże Pożarne są:

Znajdź nas na Facebooku
Wstęp
Ochotniczy ruch strażacki o osiemdziesięcioletniej tradycji, chlubnie zaznaczył swoje istnienie w kartach historii wsi Kiczyce. Wola niesienia ratunku i pomocy są udziałem licznej rzeszy strażaków ochotników. Walka z żywiołami, ratowanie życia, zdrowia oraz mienia to tylko część działalności OSP KICZYCE. Ponadto uczestniczą w kultywowaniu tradycji i dorobku kulturalnego, skupiają licznie młodzież, którą organizują we wspólnym działaniu dla dobra środowiska. Wypełniając społeczną powinność strażacy ochotnicy spotykają się z życzliwością i pomocą szerokiego grona sympatyków i dobroczyńców, którzy swoim zainteresowaniem wspierają realizację zadań OSP KICZYCE. Jednostka OSP KICZYCE jest najstarszą i najbardziej zasłużoną w społeczeństwie organizacją. To właśnie OSP odgrywa rolę czynnika inspirującego i aktywizującego lokalne środowisko w zakresie działalności społecznej, kulturalno-oświatowej i sportowo-rekreacyjnej. Gotowość do bezinteresownych poświęceń wzbudza społeczne uznanie, jest podstawą godności i honoru jakimi szczyci się Ochotnicza Straż Pożarna. W trudnych chwilach niosących zagrożenie dla utraty życia i dobytku zawsze ze swą ofiarną pomocą przychodzili kiczyccy strażacy. Oby w takich krytycznych sytuacjach starczyło druhom zapału, zdrowia i sił dla dalszego niesienia pomocy potrzebującym.
Rys historyczny
Wielki czyn
Szkolenia - prewencja
Interwencje